KURUTUCULAR

Kendi metninizi eklemek için buraya tıklayınız

Gaz Soğutmalı ve Kimyasal Kurutucular

Hot Gas By-Pass® ile Enerji Tasarrufu ve Akıllı Tahliye Kontrolü

CAD tipi kurutucular, talep değiştikçe soğutma sistemini artan ya da azalan oranda değiştirerek enerji kullanımını optimum seviyede tutar ayrıca bu sayede soğutma sisteminde stabilizasyon sağlayan bir valf sistemi (Hot Gas By-Pass) ile üç aşamalı yapılandırma özelliği de gösterir.

İçerisinden geçen basınçlı hava miktarı ya da ortam sıcaklığı değiştiğinde otomatik olarak soğutucu gazın dolaşımını ayarlayarak, her zaman aynı kalitede kurutmayı garanti eder. Standart olarak CAD soğutmalı kurutucularımızın tümü, enerjiden tasarruf etmek ve herhangi bir basınçlı havayı boşa harcamadan yalnızca yoğuşmayı boşaltmak için elektronik sensörler kullanan kapasitif yoğuşma tahliyesi ile donatılmıştır. Her bir kurutucunun çalışması, kurutucunun durumu ve çiy noktası göstergesi ile ilgili tüm bilgileri gösteren bir elektronik kontrolör tarafından izlenir.

Ekomak Gaz Soğutmalı ve Kimyasal Kurutucular, endüstriyel uygulamalarda yoğuşma yönetimi için çok önemli ve gerekli araçlardır.

Hava kurutucu ürünlerimiz sistem ve süreçlerinizi; güvenilir, yüksek enerji verimli ve ekonomik bir şekilde korur.

Tüm hava kurutucularımız en yüksek enerji verimliliği sağlayacak ve çevreye zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır.

CAD 6 – 1400 serisi Freon Gaz Soğutmalı Kurutucular

Güvenilir, kuru ve temiz basınçlı hava temini Bir kompresöre çekilen atmosferik hava her zaman nem içerir. Sıkıştırma işlemi sırasında, bu nem yoğuşur ve hava dağıtım sisteminize ve ekipmanınıza ciddi zarar verebilir. CAD soğutmalı kurutucularımız sorunları çözmek için geliştirilmiştir, mükemmel kuru basınçlı hava ve +3° C’ye kadar çiylenme noktası elde ederek kondensi güvenilir bir şekilde giderirler.

COOL 6 – 130 Freon Gaz Soğutmalı Kurutucular

Kompresörden ayrılan hava %100 neme ulaşır. Cool Serisi kurutucularımız, nemi ortadan kaldırarak nemden arınmış yüksek hava kalitesine ihtiyaç duyan çeşitli uygulamalar için gerekli kuru havayı sağlar.

Pneumatech PH 55 – 550 S Adsorbsiyonlu Kututucular

Kimyasal veya adsorpsiyonlu kurutucular, basınçlı havadaki nemi soğurmak ve gidermek için desikant malzeme kullanır. Bu yöntemle -70°C/-100°F’ye kadar düşük bir basınç çiy noktasına ulaşılabilir. Kimyasal kurutucular, ortam sıcaklığı donma noktasının altına düştüğünde, borularda ve uygulamalarda buz oluşmasını önlemek için kullanılmalıdır.